O autorze
Psychoterapeuta, nauczyciel psychoterapii i superwizor. Zajmuje się także badaniami naukowymi w dziedzinie psychoterapii. W swoich badaniach zajmuje się badaniem skuteczności psychoterapii i szkolenia w zawodzie psychoterapeuty oraz integracją w psychoterapii. Członek międzynarodowych i krajowych psychoterapeutycznych towarzystw naukowych. Związana z Sigmund Freud University, pierwszym w Europie uniwersytetem psychoterapeutycznym. Krajowy Delegat Polski w European Association for Psychotherapy, członek Komitetu Redakcyjnego European Journal for Psychotherapy. Prezes Polskiej Federacji Psychoterapii, największego polskiego stowarzyszenia zawodowego psychoterapeutów. W przeszłości ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma też tytuł psychologa klinicznego wydany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.. Współzałożyciel działającego od 20 lat Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej i Kierownik Studium Psychoterapii Integratywnej.

Przemówienie Putina skierowane do przystrojonych „stonką” deputowanych Rosji.

Po Hollywoodzkim dżinglu, Putin wydał długie oświadczenie które cechowały:

1. Propaganda adresowana do Rosjan, na co wskazuje nagromadzenie kłamstw oczywistych dla osób z Zachodu. Wykorzystuje bodźce warunkowe: faszyści, banderowcy, atak na rosyjskojęzycznych. Buduje orientację: my ofiary zewnętrznego wroga; USA. "Chcą nas zapędzić w kozi róg".

2. Propaganda adresowana do „pożytecznych idotów” na Zachodzie. Gdyż przemówienie będzie wielokrotnie powtarzane w mediach, zgodnie z goebbelsowskimi/ Stalinowskimi zasadami efektywnej propagandy opisanych przez Orwella.

3. Apel bezpośrednio do sympatyków Hitlera w Niemczech, że teraz Rosja, tak jak kiedyś Niemcy etc.

4. Kłamstwo w stylu Orwellowskim, czyli nazywania białego czarnym.

5. Treści o charakterze paranoicznym i paranoidalnym, wyraźnie podzielane przez obecnych na sali Rosjan (burnyje apłodismienty na co bardzie agresywne pogróżki). Mechanizm folie a deux, typowy dla sekt, gdzie poprzez intensywną ekspozycję na psychotyka, w warunkach izolacji od świata zewnętrznego, osoby niepsychotyczne także zaczynają podzielać urojenia. Niektóre tłustawe damy mają łzy w oczach. Owacja na stojąco. Spora część sali stała z nieruchomą twarzą. Część rozpromieniona.

6. Groźby: że Ukraina nigdy nie będzie" banderowska", że NATO nie będzie „za płotem”. „Nie damy rady żyć bez siebie nawzajem” z Ukrainą. Że Rosja ma interesy, które wszyscy mają wziąć pod uwagę. De facto zapowiedział, że Rosja będzie kontynuować napastliwość poprzez stałe destabilizowanie Ukrainy (zapewne po to by udaremnić jej przyjęcie do NATO).
Zakończone teatralnym podpisaniem aneksji Krymu i odegraniem sowieckiego hymnu. Część śpiewa, część wznosi pięści. Burnyje apłodismienty.


Jako psychoterapeuci wiemy, że charyzmatyczni przywódcy wyrażają przeciętną, w sensie rozpowszechnienia, mentalność swojej społeczności. I dlatego powinniśmy się bać - nie jednego człowieka. Tylko bardzo licznych ludzi o mentalności fanatycznie imperialnej - tu: 80-90% obywateli Rosji.
Trwa ładowanie komentarzy...